Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri yarışmasının sonuçları 30 Mayıs Pazartesi akşamı, Raffles İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ve MPR İletişim Danışmanlığı ‘Peynirler Ambalaja Girmeli’ projesiyle ‘Gündem Yönetimi’ kategorisinde Altın Pusula Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından verilen ve halkla ilişkiler sektörünün Türkiye’deki en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sahiplerini buldu. Ambalaj Sanayicileri Derneği ve MPR İletişim Danışmanlığı’nın “Peynirler Ambalaja Girmeli” projesi 2015 yılının ‘En İyi Gündem Yönetimi Projesi’ seçildi. 

Ambalajlı ürünlerin gıda güvenliği, hijyen ve kayıt dışı üretimin önüne geçmek için önemli bir adım olduğunu vurgulayarak toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje,  kamuoyunda geniş yankı uyandırmış ve basında da geniş yer bulmuştu.